BAJKOTERAPIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ😊

Od października w Szkole Podstawowej nr 20 w Krakowie organizowane są zajęcia z bajkoterapii dla klas 1-3, której celem jest uspokojenie, zredukowanie problemów emocjonalnych oraz wspieranie uczniów w trudnych sytuacjach. Na pierwszych zajęciach rozmawialiśmy o sile przytulania. 😊Na zajęciach czytamy wartościowe książki, następnie je omawiamy i łączymy z warsztatami, z wykorzystaniem kart rozwojowych.

Dzieci uczęszczają na zajęcia raz w tygodniu. Poznają wyselekcjonowane bajki i opowiadania, które są wspólnie czytane i omawiane. Wykorzystywane są również karty rozwojowe oraz Teatr Kamishibai – inaczej papierowy teatr. Bajkoterapia pomaga im pokazać, ale przede wszystkim zrozumieć swoje emocje, a przy okazji rozbudza w dzieciach wyobraźnię i zainteresowania czytelnicze. 😊

Ewelina Pyrtek